Strona główna
Obecna działalność
Rehabilitacja
Ortezy kolana
Gabinety
Dojazd
Kontakt
Galeria zdjęć


SZYBKI KONTAKT
61 828 11 26

ORTEZY KOLANA

Nasz specjalistyczny salon sprzedaży stabilizatorów stawu kolanowego STABIL-MED SPORT posiada szeroką ofertę wysokiej i bardzo wysokiej jakości ortez kolana. Szczycimy się współpracą z czołowymi producentami na świecie i w Polsce. Większość produktów posiadamy na miejscu w salonie.

Główne wskazania do stosowania ortezy to stany po urazach i zabiegach operacyjnych stawów kolanowych, wady wrodzone lub nabyte schorzenia, zespoły bólowe – często na tle zmian zwyrodnieniowych, czy wreszcie profilaktyka ograniczająca znacznie ryzyko doznania kontuzji podczas uprawiania sportu.

Większość posiadanych modeli ortez jest w znacznym stopniu refundowana przez NFZ. Realizujemy konkretne wnioski od lekarzy ortopedów. W razie ich braku umożliwiamy szybki kontakt i konsultację ortopedyczną lub przy sprzedaży komercyjnej – tzn. bez skierowań do NFZ wykorzystując własne doświadczenie pomagamy dobrać najodpowiedniejszy model uwzględniając rodzaj dysfunkcji lub ochrony kolana.

Wykwalifikowany personel zapewnia prawidłowe założenie stabilizatora i naukę jego zakładania. Uczestniczymy regularnie w organizowanych kongresach i szkoleniach dotyczących najnowszych badań i osiągnięć w naszej specjalności, stale podnosząc jakość usług i poziom naszej wiedzy w tej dziedzinie.


DOFINANSOWANIE PRZEZ NFZ

Refundacja wyrobów medycznych – w tym wypadku ortez stawu kolanowego przez NFZ obejmuje praktycznie wszystkie produkty oferowane w naszym salonie. Limit refundacji jest ustalany w rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Ewentualną różnicę między ceną ortezy a tym limitem finansuje pacjent. Refundacja ortezy stawu kolanowego przysługuje ubezpieczonemu pacjentowi 1 raz na 3 lata na każde z kolan. Istnieją wyjątki od tej zasady umożliwiające skrócenie tego okresu związane ze zmianami fizycznymi pacjenta – np. wzrost u dzieci i młodzieży lub wyszczuplenie bądź zwiększenie obwodu kończyny dolnej u dorosłego. Wniosek na stabilizator należy uzyskać podczas wizyty u lekarza ortopedy – uwaga – obecnie każdy lekarz ortopeda z ważnym prawem wykonywania zawodu jest uprawniony do wystawienia zleceń na ortezy – zarówno podczas prywatnej wizyty w swoim gabinecie jak i w ramach poradni NFZ.

Uzyskany wniosek na refundację ortezy musi zostać zatwierdzony przez Oddział Wojewódzki NFZ na terenie którego pacjent jest zarejestrowany. Do osobistego potwierdzenia zlecenia przez NFZ wymagany jest dowód osobisty osoby odbierającej lub upoważnienie udzielone na piśmie przez pacjenta w przypadku odbioru potwierdzonego zlecenia przez inną osobę. Posiadając potwierdzone do refundacji zlecenie, pacjent może zgłosić się do wybranej placówki na terenie całego kraju, która podpisała umowę z NFZ o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne.

STABIL-MED SPORT powyższą umowę z NFZ zawarł i zaprasza wszystkich zainteresowanych z całej Polski.

W razie potrzeby pomożemy zrealizować potwierdzenie do refundacji zlecenia w NFZ w Poznaniu po uprzednim pisemnym upoważnieniu przez pacjenta.

KONTAKT
STABIL-MED SPORT
UL. Królewska 22
60-685 Poznań
TEL: 794319620

KATALOGI PRODUCENTÓW
  1. MEDI
  2. MEDI PROTECT
  3. DONJOY
  4. MEDICAL SPORT
  5. THAUSNE

znaczną grupę chorych stanowi młodzież...

więcej »  
związane są ze zużyciem się tkanek ochronnych...

więcej »  
uszkodzenia związane ze sportem...

więcej »